جهت تماس فوری روی شماره های زیر کلیک کنید.

سپاس از اینکه تاسیسات آرسام را انتخاب کردید.

تعمیرات لوله کشی ساختمان

نصب ، تعویض و تعمیرات لوله کشی ساختمان از قبیل لوله کشی آب ، لوله کشی فاضلاب ، لوله کشی موتورخانه از مهم ترین دغدغه های ساکنین منازل مسکونی و شرکت ها به خصوص منازل ( یا شرکت های) با بافت فرسوده و قدیمی ساخت می باشد.

انواع تعمیرات لوله کشی

از مهم ترین دلایل نیاز به تعمیرات لوله کشی ساختمان و یا تعویض آن ها : پوسیدگی لوله ها ، لوله کشی غیر اصولی ، عدم عایق بندی مناسب لوله ها ،  یخ زدگی  لوله ها ، استهلاک لوله ها بر اثر استفاده طولانی مدت ، گرفتگی لوله ها ، افزایش فشار ناگهانی در لوله های آب و غیره می باشد .

هر چند که ممکن است نیاز به تعمیر و تعویض سیستم لوله کشی به علل مختلفی که در بالا ذکر کردیم احساس شود ولی منازل قدیمی با بافت و سیستم لوله کشی فرسوده مستعد ترین مکان ها برای بروز مشکلات تاسیساتی به خصوص نشتی و ترکیدگی لوله های آب ( آب گرم ، آب سرد ) می باشند.

در این منازل لوله ها به دلیل استفاده طولانی مدت ، قرار داشتن در معرض هوای بیرون منزل به ویژه محیط های خیلی خشک و یا خیلی سرد و تأثیر گرفتن از آن دچار پوسیدگی و در نقاطی از آن دچار شکستگی و نشتی می شود که علاوه بر هدر رفت آب به مقدار قابل توجه ( حدود 2000 تا 20000 گالن یا به عبارت دیگر 7.6 الی 76 متر مکعب آب در هر سال ) سبب افزایش قیمت بهای آب مصرفی نیز می شود .

در صورتی که لوله های فرسوده به موقع تعمیر و یا تعویض نگردند ممکن است در اثر نشتی سبب به وجود آمدن لکه های نم و رطوبت در دیوار و سقف منزل خود و یا همسایگان شود که در این صورت خسارت های بیشتری را هم برای خود و هم برای همسایگان در پی خواهد داشت و آن موقع باید نسبت به رفع نم و رطوبت اقدام نمایید .

در یک مطلب جدا به بررسی علل و نحوه ی رفع نم و رطوبت دیوارها و همچنین تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه پرداخته ایم که می توانید با مطالعه ی آن ها باروش های کار ما بیشتر آشنا شوید.

همچنین اگر مایلید با روش های جلوگیری از نم و رطوبت ساختمان ، جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب ، حل مشکل بوی بد فاضلاب و عوامل موثر بر پر شدن چاه نیز آشنا شوید پیشنهاد می شود مطالب بخش اخبار و مقالات را نیز مطالعه نمایید .
pipe burst

ترکیدگی لوله ها بر اثر فشار وارد بر بدنه لوله

یکی از علل رایج که هنگام تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه مشاهده می شود فشار وارد بر بدنه آن خصوصا در لوله های آب است.

وقتی لوله های آب به هر علتی مسدود می شوند ، آب شروع به فشار آوردن بر بدنه می کند تا زمانی که لوله ها دیگر نمی توانند آن را تحمل کنند.

اگر فشار آب در دوش ، حمام و شیرهای آب کم شده باشد این می تواند به دلیل مسدود شدن یکی از لوله های آب باشد .

جهت بررسی این موضوع میتوانید شیر آب را در حمام و آشپزخانه خود باز کنید ، اگر فشار آب هنگامی که شیر دوم را باز می کنید کمتر از حالت عادی بود ، احتمال ترکیدگی لوله ها به دلیل مسدود شدن یا نشتی در سیستم  لوله منزل شما وجود دارد در این موارد باید سریعاً نسبت به رفع گرفتگی لوله ها اقدام نمایید .

در ادامه می توانید برخی از خدمات متنوع لوله کشی که توسط کارشناسان آرسام تاسیسات ارائه می شود را مشاهده فرمایید .